Жените во протестна прошетка во Рим, Париз, Истанбул

По повод меѓународниот ден во борба против насилството над жените се одржаа протестни прошетки низ Париз, Рим, Истанбул и други градови.
Во протестната прошетка во Париз, стотици жени марширале и го повикале францускиот претседател Емануел Макрон да ги засили средствата со кои неговите амбиции за промена ќе станат возможни.
Извор: Макфакс

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели