Земјотрес во Бодрум

Земјотрес со интензитет од 4,6 степени според Рихтеровата скала денеска беше регистириран во турскиот град Бодрум.

Епицентарот на земјотресот се наоѓал на длабочина од 19,3 километри под површина на земјата.

Засега нема информации за повредени лица или причинета материјална штета.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели