Земјотрес од 3,5 степени во Грција

Во регионот Лариса, во централна Грција, денеска беше регистриран послаб земјотрес со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала.

Потресот бил забележан во областа Тирнавос, во околу осум часот по локално време, пренесуваат грчките медиуми.

Епицентарот на земјотресот бил на 25 километри северозападно од Лариса, на длабочина од пет километри.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели