Земјотрес го стресе Охрид

На 40 минути по 12 часот земјотрес со јачина од 2,3 степени според рихтер го стресе Охрид.

Зотресот е регистриран во 12 часот и 40 минути, а според Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ во Скопје, потекнува од охридското епицентрално подрачје.

Епицентарот на земјотресот бил на само неколку километри од Охрид, во околината на селото Лескоец.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели