Земјотрес 4,5 по Рихтер го погоди Сан Франциско

Земјотрес со јачина од 4,5 по Рихтеровата скала, денеска ја погоди областа Сан Франциско. Досега нема информации за евентуалните штети, соопштува тамошниот геолошки институт.
Епицентарот на земјотресот бил во Беркли.

Извор: Макфакс

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели