Земјата некогаш била виолетова: Неверојатни научни факти

Дали сте знаете дека Земјата некогаш била виолетова? Или, сте пресметале ли колку седмици има во просечен човечки живот?

14-neverojatni-nauchni-fakti-01.fw.jpg

За некои од овие факти можеби сте слушнале, но голем дел од нив веројатно ќе ви звучат и невозможно.

Прочитајте ги најневеројатните статистики и научни факти:

17-neverojatni-nauchni-fakti-02.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-03.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-04.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-05.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-06.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-07.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-08.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-09.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-10.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-11.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-16.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-12.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-13.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-14.jpg

17-neverojatni-nauchni-fakti-15.jpg

Извор – http://www.crnobelo.com/

 

 

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели