Водич за жени: Која боја на чевли ви одговара со бојата на панталоните?

Понекогаш навистина е предизвик да се искомбинира добар аутфит без ниту една грешка.

ilustracii-koi-kje-vi-pomognat-polesno-da-gi-kombinirate-boite-na-pantalonite-so-chevlite-01.jpg

Иако често е дозволено да се носат различни работи и да се комбинираат повеќе бои, сепак треба да се следат неколку едноставни правила.

Најважно од сѐ е да се чувствувате удобно во она што го носите, но доколку не сакате да правите стилски грешки, има неколку работи кои треба да ги знаете кога станува збор за боите.

Погледнете ги следниве илустрации кои ќе ви помогнат да научите која боја на панталони со каква боја на чевли одговара и со какви не одговара:

Бели панталони

ilustracii-koi-kje-vi-pomognat-polesno-da-gi-kombinirate-boite-na-pantalonite-so-chevlite-02.jpg

Сиви панталони

ilustracii-koi-kje-vi-pomognat-polesno-da-gi-kombinirate-boite-na-pantalonite-so-chevlite-04.jpg

Црни панталони

ilustracii-koi-kje-vi-pomognat-polesno-da-gi-kombinirate-boite-na-pantalonite-so-chevlite-05.jpg

Панталони со боја на кожа

ilustracii-koi-kje-vi-pomognat-polesno-da-gi-kombinirate-boite-na-pantalonite-so-chevlite-06.jpg

Светло кафеави панталони

ilustracii-koi-kje-vi-pomognat-polesno-da-gi-kombinirate-boite-na-pantalonite-so-chevlite-07.jpg

Темно кафеави/бордо панталони

ilustracii-koi-kje-vi-pomognat-polesno-da-gi-kombinirate-boite-na-pantalonite-so-chevlite-08.jpg

Сини панталони

ilustracii-koi-kje-vi-pomognat-polesno-da-gi-kombinirate-boite-na-pantalonite-so-chevlite-09.jpg

Зелени и маслинести панталони

ilustracii-koi-kje-vi-pomognat-polesno-da-gi-kombinirate-boite-na-pantalonite-so-chevlite-10.jpg

Бургунди панталони

ilustracii-koi-kje-vi-pomognat-polesno-da-gi-kombinirate-boite-na-pantalonite-so-chevlite-11.jpg

Извор – http://www.crnobelo.com/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели