ВО ЖИВО: Патријархот Кирил ја води божикната миса во Москва

Поглаварот на Руската Православна Црква, патријархот Кирил од Москва и Цела Русија ја води мисата на Православниот Божик во Московската катедрала Христос Спасителот.

На 7 јануари, православните христијани го слават еден од најважните празници – Божик. Илијадници верници вечерва се во црквите во православните земји.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели