ВИДЕО: Ветер ќе превртеше камион на автопат во Риека

Силниот ветер кој што дуваше во Риека за малку не преврте камион со полски регистарски таблички.

На видеото кое што се појави на социјалните мрежи може да се забележи како камионот е немоќен покрај силниот ветер, кој што го дуваше, а во еден момент го крена и на две тркала.
Возачот сепак успеа да го задржи правецот на движење и да застане, во обид да спречи несреќа.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели