ВИДЕО: Репортер на CNN измачуван во живо додека ураганот Ирма ја одвлекува Куба

CNN деновиве 24/7 известува во живо за ураганот кој направи огромни штети, а однесе и човечки животи.

Репортерите на CNN известуваат од местото на настанот, а се изложени на голем ризик.

При денешно вклучување на Патрик во програмата на CNN тој буквално беше измачуван на невремето со дополнителни прашања од студио.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели