(ВИДЕО) Илоски: МВР ја штити од одговорност Моника Талеска-шефот на Кабинет на градоначалникот на Прилеп

„Борецот за транспарентност и човекови права Моника Талеска, сега шеф на кабинет кај градоначалникот, како да онемела! Барем Џабир Дерала да се јавеше да праша дали жената со тешки телесни повреди здобиени од нерегистрираното возило на Талеска е во добра здравствена состојба? Да прашаат активистите на ‘Цивил’ дали некој на таа жена можеби ѝ се заканува секојдневно, дали има притисок од локални моќници на СДС, да праша каде се снимките од рендген?“, изјави Робертино Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели