(Видео) Голем пожар во хотел во Грузија, има и мртви

Повеќе од десет лица загинаа, а 21 се повредени, во пожар во луксузен хотел во градот Батуми, на брегот на Црното море.
Пожарот избил во хотелот Леогранд, кадешто била приредена вечера за учесничките на изборот за Мис Грузија 2017. Ниту една од убавиците не е повредена.
Меѓу повредените е еден ирзраелски, како и 12 турски државјани.
Причината за пожарот засега не е позната.

Извор: Макфакс

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели