ВИДЕО: Била наменета за Тоше, но Каролина ја испеа „Кад волиш“

Музика која трае, музика која Тоше ја создаде и ја остави вечно да се сеќаваме на него. Сега, што и да кажеме за него е премалку и предоцна. 16. Октомври секогаш ќе боли, ќе боли и по 100 години кога ќе пуштиме солза на овој ден.

Се уште има не објавени песни, а една од нив е и „Кад волиш“. Песна која првично била напишана за Тоше, но сепак ја испеала Каролина во 2002. година.

Песната ја имал снимено и Тоше, но таа до вчера не беше објавена.

Во продолжение ве останаме со гласот на големиот човек ТОШЕ ПРОЕСКИ.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели