(Видео) Бездомно куче стана херој откако спаси девојка од крадец

Локално бездомно куче со име Медо, стана херој во Подгорица откако спаси девојка од крадец.
На видеото се гледа како маж во жолта јакна се обидува да ограби девојка, но во тој момент кучето го напаѓа, по што крадецот започнува да бега.

Извор: Макфакс

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели