Вардар го декласлираше Динамо Панчево

Актуелниот европски ракометен шампион со 42-32 славеше против тимот на Динамо Панчево во натпревар од СЕХА лигата.
Вардар на домашен терен го торпедираше тимот на Динамо Панчево. На полувремето македонскиот тим водеше со 20-17.
Најефикасен ракометар од редовите на Вардар беше Михајло Марсениќ со седум погодоци, додека Иван Чупиќ и Хоан Канељас постигнаа по шест.
Ова е седма победа во седмиот натпревар на Вардар во СЕХА лигата.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели