Украдена техничката опрема во МИА

Ноќеска околу полноќ непознати сторители провалиле во просториите на Македонската Информативна Агенција и извршиле кражба.

Според информациите кои ги објави МИА, украден е дел од техничката опрема во нивна сопственост.

Извршен е увид од страна на полицијата и се трага по сторителите.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели