УЈП ја објави новата листа на должници

Управата за јавни приходи на својата веб-страница ја објави најновата листа на должници, за долгови доспеани до 31 август и неплатени до 31 ноември.
Долговите се по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси за задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.
На листата на должници се објавени 2.357 должници – правни лица што е помалку за 80 од претходната листа и 1.918 физички лица што е помалку за 46 од претходната листа.
Листата е објавена ТУКА!
Извор: Макфакс

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели