Трик за чистење со кој белите патики ќе изгледаат како нови

Без разлика каков модел се и во кој стил спаѓаат, едно е сигурно – важно е патиките секогаш да се чисти за да изгледаат убаво.

trik-za-chistenje-beli-patiki-so-koj-tie-kje-izgledaat-kako-novi-01.jpg

Но, лошото време не ни помага многу во таа цел, посебно ако се бели, а плус, секогаш ќе се најде некој кој ќе ги згазне и извалка.

Па, после долго носење, тие полека почнуваат да се уништуваат и колку и да се обидувате да ги чистите, по одреден период ја губат бојата и свежината.

Многумина би рекле дека кога ќе дојде тој момент, најдобро е да се фрлат и можеби се во право, освен, ако не го употребите овој трик на една девојка која се пофали на Twitter.

Таа објави пред и потоа фотка од нејзините бели старки и навистина направила чудо.

View image on TwitterView image on Twitter

Извор – http://www.crnobelo.com/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели