Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола – загина 18 – годишна битолчанка

18-годишна девојка од Битола загинала во сообраќјна несреќа на патот Прилеп-Битола, денеска околу 11.30 часот, извести МВР.

Девојката била совозач во фиат браво кое го управувала нејзина 38-годишна блиска роднина. Бравото излетало од патот во близина на селото Тополчани.

На лице место починала 18-годишната девојка, додека жената-возач била пренесена во битолскиот медицински центар каде и се констатирани телесни повреди.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.
Извор: Шеталиште

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели