Телеграма со сочувство од Заев за трагичниот настан во Тексас

Премиерот Зоран Заев испрати телеграма со сочувство до Амбасадата на САД во Македонија по повод трагичниот настан во Садрленд Спрингс, во Тексас, соопшти вечерва владината прес-служба.
– Длабоко не погоди безумниот чин за време на верска служба во Садрленд Спрингс, во државата Тексас.  Дозволете ми во мое име, и во името на Владата на Република Македонија, да изразам најискрено сочувство со семејствата на жртвите и со американскиот народ за трагедијата, наведува Заев во телеграмата.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели