Страшно видео од невремето вчера: “За 24 години не сум видел нешто вакво”

Силно невреме вчера не ја зафати само македонија, туку и регионот. Во Косово каде имаше исто така грмотевици, ветер и дожд, а снимателот на видеото напиша дека за 24. години не видел нешто вакво, да се спојат небо и земја.

Градот буквално направил да изгледа како да има паднато снег на улиците.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели