Столтенберг на 17 јануари доаѓа во земјава

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на 17 и 18 јануари доаѓа во Македонија. Домаќин на Столтенберг ќе биде премиерот Зоран Заев, а генералниот секретар на Алијансата е планирано да оствари повеќе средби во земјава.
Посетата на првиот човек на НАТО се совпаѓа со новата рунда разговори со медијаторот Нимиц во Љујорк, кога според експертската јавност се очекува да започнат суштинските разговори за името.

Извор: Макфакс

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели