Специјална награда за „Златна петорка“ во Санкт Петербург

Новинарите и критичарите на дневниот весник „Российская газета“ го наградија режисерот Горан Тренчовски со Специјална награда за филмот „Златна петорка“.
Наградата доаѓа во рамки на на XVI Интернационален фестивал на дебитантски филмови „Начало“во Санкт Петербург, „за доследно трагање по историската вистина“.
Извор: Макфакс

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели