Снежна идила во Битола

Врнежите од снег кои изминативе 24 часа ја зафатија Македонија засега не предизвикуваат проблеми во сообраќајот.

Од „Нискоградба“ Битола велат дека со почетокот на врнежите од снег на терен се и нивните екипи кои, засега успешно се справуваат со снежните наноси.


ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели