Силно невреме во Ресен: Град со големина на орев и пороен дожд (ФОТО)

Попладнево големо невреме го погоди Ресен.

Град со големина на орев паѓал интензивно, а продолжил порен дожд по што низ улиците на градот течат реки.

Загрижени граѓани ги испратија овие фотографии на Фејсбук страницата на ТВ Сител.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели