Шилегов: Не е само Мерцедесот, имало и ВИП кабини за жицарницата

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот профил на Фејсбук, објави фотографии од ВИП кабини за жицарницата на Водно кои, како што посочи, не биле за општа употреба.

„Не бил само Мерцедесот. ВИП кабините на жицарницата, кои не се за општа употреба“, напиша Шилегов на својот профил на Фејсбук.

Извор: Макфакс

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели