Седнете на кафе, па легнете си: Се отвори кафуле за спиење во Мадрид

Siesta and Go е името на новото кафуле што се отвори во Мадрид, а е наменето за сите што се враќаат од работа уморни, да можат да си прилегнат по напорниот ден.

sednete-na-kafe-pa-legnete-si-se-otvori-kafule-za-spienje-vo-madrid-01.jpg

Традицијата на попладневна дремка (сиеста) во Шпанија постои со години наназад, па инвентивните сопственици нашле начин да го спроведат овој концепт во нивното кафуле.

sednete-na-kafe-pa-legnete-si-se-otvori-kafule-za-spienje-vo-madrid-01_1.jpg

sednete-na-kafe-pa-legnete-si-se-otvori-kafule-za-spienje-vo-madrid-03.jpg

sednete-na-kafe-pa-legnete-si-se-otvori-kafule-za-spienje-vo-madrid-06.jpg

Siesta and Go е сместено во дел од градот каде има најмногу фирми, банки, адвокатски канцеларии и други работни простории. Кафулето нуди простор со 19 кревети, заедно со чисти чаршафи, тампони за уши и посебен дел каде можете да испиете кафе или некој друг пијалак.

sednete-na-kafe-pa-legnete-si-se-otvori-kafule-za-spienje-vo-madrid-02.jpg

sednete-na-kafe-pa-legnete-si-se-otvori-kafule-za-spienje-vo-madrid-04.jpg

Не мора само да спиете, можете да читате книга, да вежбате јога или само да се одморите.

sednete-na-kafe-pa-legnete-si-se-otvori-kafule-za-spienje-vo-madrid-05.jpg

sednete-na-kafe-pa-legnete-si-se-otvori-kafule-za-spienje-vo-madrid-08.jpg

Извор – http://www.crnobelo.com/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели