Ретки фотки откриваат како Мерилин Монро ја одржувала својата фигура (фото)

Досега необјавени фотки испливаа на површината од најголемиот секс симбол на сите времиња, платинестата русокосa Мерилин Монро.

Retki-fotki-otkrivaat-kako-Merilin-Monro-ja-odrzuvala-svojata-figura-01.jpg

Многумина сакаат да мислат дека во тој временски период ѕвездите не обрнувале особено внимание на својата фигура и вежбањето, но тоа не може да биде понеточно.

Овие фотки, авторско дело на фотографот Филипе Халсан, се солиден доказ дека славните отсекогаш добро се препотувале во теретана.

Русокосата позната по своите облини позирала пред објективот на Филипе, но црно-белите фотки кои покажуваат како ја одржувала својата фигура не се нашле никогаш во јавноста, сè досега.

Дури и Мерилин знаела дека теговите не се наменети само за мажите, а еве го и доказот за тоа:

Retki-fotki-otkrivaat-kako-Merilin-Monro-ja-odrzuvala-svojata-figura (2).jpg

Retki-fotki-otkrivaat-kako-Merilin-Monro-ja-odrzuvala-svojata-figura (3).jpg

Retki-fotki-otkrivaat-kako-Merilin-Monro-ja-odrzuvala-svojata-figura (1).jpg

Извор – http://www.crnobelo.com/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели