Репрезентацијата до 19 години поуспешна и од Лихтенштајн

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн на гостински терен.
Оваа селекција веќе има обезбеден пласман во елитната квалификациска рунда за Европското првенство, а ова беше последниот наптпревар од квалификациската група, каде што нашите „надежи“ завршија пред Белгија и Швајцарија.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели