Рашковски: ОЈО ја отфрли кривичната пријава против мене

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски на својот профил на „Фејсбук“, објави дека Основното јавно обвинителство ја отфрлило кривичната пријава против него, што ја поднесе Кристијан Мицковски од ВМРО-ДПМНЕ.
Рашковски додаде дека главна причина за отфрлање на пријавата било тоа што ВМРО-ДПМНЕ  не доставило ниту еден доказ.

 
 
Извор: Макфакс

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели