Ранет овчар во гостиварско

Овчар од село Неготино гостиварско бил ранет во рака со сопствениот пиштол од 37- годишен жител на село Чегране, тетовско.
Од МВР соопштија дека СВР Тетово поднесе кривична пријава против Љ.С поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.
Тој на 11 ноември 2017 година околу 15 часот на место викано „Гропа“, покрај локалниот пат с.Неготино– с.Стенче, каде Е.Е.(33) напасувал овци, со пиштол испукал куршум во воздух, за да не го нападнат кучињата, и после вербална расправија со Е.Е. пријавениот му го ставил пиштолот на раката на Е.Е. и испукал куршум со што го ранил, по што го напуштил местото на настанот.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели