Рахој: На изборите во Каталонија нема да победат приврзаниците на независноста

Шпанскиот премиер Маријано Рахој денеска изрази надеж дека на вонредните избори во Каталонија нема да победат приврзаниците на независност на автономната област.
Во интервју за радио „Копе“, Рахој ги повика сите каталонски гласачи да ја изразат својата волја и рече дека секој што ќе победи мора да го почитува законот.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели