Пукотници во близина на пристаништето во Ница

Непознато лице денеска отворило оган врз минувачите во близина на пристаништето во францускиот град Ница, јавува весникот „Нис Матин“.
Весникот јавува дека полицијата го опколила местото на нападот, но не успеала да го запре напаѓачот, кој истрелал неколку куршуми.
Според првичните информации, полицијата се упатила кон стан во зграда во близината каде се претпоставува дека напаѓачот побарал засолниште.
Телевизијата Франс 3 објави дека нема жртви ниту повредени.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели