Предлог-буџетот се враќа во Влада

Амандманската расправа на Комисијата за финансирање и буџет заврши денеска, по што предлог-буџетот повторно се враќа во Влада.
Откако ќе биде разгледан, предлогот ќе биде ставен на дневен ред на пленарна седница во Собранието.
Комисијата усвои шест од вкупно 279 амадмани. Комисијата неколку пати беше одложувана, а истата се одржуваше без присуство на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.
Извор: Макфакс

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели