Портрети на славните насликани со кафе (фото)

Уметноста на младата артистка @nuriamarq е нешто кое не се гледа секојдневно.

neverojatni-portreti-naslikani-samo-so-kafe-001.jpg

Нуриа, потекнува од Шпанија, и со минимални ресурси создава дела кои вредат да се погледнат.

Овие портрети се изработени, верувале или не, само од кафе и молив.Таа ни покажа дека кафето не е само напиток, туку може да прерасне во уметност.

1. Еди Редмејн

edi-redmejn

2. Марго Роби

margot-robins-3

3. Џаред Лето

dzared-leto-4

5. Нина Добрев

nina-dobrev-5

6. Ванеса Хаџенс

vanesa-hadzens

7. Џулијан Хоуг

dzilijan-hju

8. Тоби Регбо

tobi-regbo

9. Барбара Палвин

Barbara-palvin

10. Тејлор Свифт

tejlor-sfift-dzoker

11. Џони Деп

dzoni-dep-aka-skeleton

Извор – http://www.crnobelo.com/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели