Попладне и во текот на ноќта пороен дожд и грмежи

Нестабилно време со поројни врнежи и грмежи се очекуваат од попладне и во текот на ноќта. Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни, особено во западните делови, а ќе дува и засилен јужен ветер.

Локални врнежи од дожд со ретки грмежи ќе има и утре претпладне, а во текот на денот  постепено ќе престануваат. Во среда ќе има услови за краткотраен локален дожд.

Во наредните денови ќе провладува стабилно време и малку посвежо но понатаму температурата ќе има тенденција во постепен пораст, која во среда ќе достигне до 32, четвртток 33, петок 34, сабота до 35 и недела до 36 степени.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели