Поларна светлина над Финска

The Aurora Borealis (Northern Lights) is seen over the sky near the village of Pallas (Muonio region) of Lapland, Finland September 8, 2017. REUTERS/Alexander Kuznetsov/All About Lapland

Veličanstvena igra polarne svetlosti nad FinskomVeličanstvena igra polarne svetlosti nad FinskomVeličanstvena igra polarne svetlosti nad FinskomVeličanstvena igra polarne svetlosti nad Finskom

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели