Починал 34-годишен маж во болница во Битола

Од Клиничка болница Битола, вчера во 11 часот во СВР Битола, пријавиле дека на интерното одделение починал Б.К. (34) од Битола.

По наредба на јавен обвинител, над телото на починатиот ќе се врши обдукција. Увид извршила екипа од СВР Битола.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели