Пацоли: Мадагаскар го призна Косово

На маргините на самитот на Франкофонијата, Мадагаскар го призна Косово како независна и суверена држава, напиша Беџет Пацоли на својот Твитер профил.
Министерот за надворешни работи на Косово објави и фотографија од неговата средба со министерот за надворешни работи на Мадагаскар.
Извор: Макфакс

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели