Падна снег во Македонија

Денес дожд ја зафати речиси целата територија на Македонија, а снег има на повисоките планини како и најпознатите ски центри.

Утрово снег имаме во Маврово и Попова Шапка, а температурата таму е 0 целзиусови степени.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели