Оваа баба има 96 години, е модна икона и ги советува жените што не смеат да прават пред да излезат од дома

Ирис Апфел има 96 години, таа е модна икона на Њујорк и со својот стил редовно ја интригира јавноста. Истовремено се занимава со бизнис и внатрешен дизајн. Таа неодамна кажала што мисли за социjaлните мрежи, модата и се останата во животот.

Ирис одлучила да сподели бисери на својата мудрост со сите нас, особено жените. Истакнала дека не користи шминка само кога се снима пред камерите, туку само црвен кармин.

– Никогаш не користам многу шминка, бидејќи мислам дека тоа е ужасно. Шминката ги прави жените постари – вели Ирис.

И смета тоа што во денешно време е се променето.

Неодамна напишала и книга во која вели дека технологијата го уништила социјалниот како и интимниот живот на младите.

– Не знам зошто сите се толку заинтересирани што прават другите луѓе секоја минута. Мислам дека луѓето губат доста време на такви работи.

Погледнете го видеото.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели