Откриено за што служат закачалките на количките во маркетите

Супермаркетите и туркање на колички се секојдневие за сите нас.

Редовно ги користите, а сигурно никогаш не сте се запрашале за што служат овие наизглед непотребни испакнатини.

На количките за пазарење може да се забележат куки за кои не знаеме за што служат, а и не ги ни забележуваме. Но и тоа како имаат значење. Тие служат за да ги закачите кесите. Со тоа не само што заштедувате простор, туку може да ги заштитите и нежните артикли, како што се јајцата.

Иако скоро секоја количка ги има овие куки, ретко кој од нас ги користи.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели