Откажани летови од аеродромот во Сараево

Повеќе летови се откажани денеска од Меѓународниот аеродром во Сараево, Босна и Херцеговина, поради магла.
Откажани се две слетувања од Истанбул, Загреб и Кувајт.
Исто така, денеска се откажани и полетувања од сараевскиот аеродром кон Загреб, Виена, Истанбул и Кувајт.
Извор: Макфакс

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели