Ограбена аптека во Битола

Непознат сторител со закана со пиштол вчера ограбил аптека на улица Мечкин Камен во Битола. Тој се заканил на вработената при што одзел околу 10 илјади денари од дневниот промет.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и расчистување на настанот.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели