Одржан традиционалниот Карате куп „13 Ноември“

Во „Будо карате центарот Недеви“ во текот на вчерашниот ден се одржа традиционалниот карате куп „13 Ноември“ и државниот шампионат во фуку-го и ен-бу за сениори, јуниори, кадети и деца.
Купот „13 Ноември“ како и државниот шампионат беа организирани по повод празникот на Град Скопје.

Победници по дисциплини и категории:
Фукуго-сениори/јуниори – Бојан Богдановиќ (Работнички);
Фукуго-сениори/јуниори – Мила Саздова (Работнички);
Ен-бу м/ж-сениори/јуниори – Работнички (М.Саздова/О.Тасевски);
Ен-бу м/ж-кадети 1.Работнички(М.Младеновска/Д.Влахо);
Фукуго-кадети – Димитри Влахо (Работнички);
Фукуго-кадети – Мила Младеновска (Скопје);
Ен-бу м/ж-деца – Скопје (М.Димковска/Н.Тасевски).
Купот “13 Ноември“ како и државниот шампионат беа организирани по повод празникот на Град Скопје.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели