Одредени термините за куп пресметката Вардар – Шкупи

Комисијата за натпревари при Фудбалската федерација на Македонија на денешниот состанок донесе одлука за термините на одигрување на натпреварите од 1/8 финалето во Купот на Македонија меѓу Вардар и Шкупи.
Првиот дуел на кој Вардар ќе биде домаќин ќе се игра на 29 ноември со почеток во 13 часот.
Реваншот на кој домаќин ќе бидат чаирчани е закажан за 17 декември исто така со почеток во 13 часот.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели