Одбележан Светскиот ден на дијабетесот во Битола

Денеска во Битола, Лајонс клубовите и Здружението на граѓани со дијабет го одбележаа 14 ноември, Светскиот ден на дијабетесот.
– Годинава акцент на акцијата беше ставен на борбата против дијабетесот, кој се јавува кај бремени жени, посочи Кристијан Велјанов, претседател на Лајонс клубот „Битола“.
На плоштадот во Битола денеска се вршеше и мерење на шеќер во крвта.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели