Нови грчки откритија за продажба на муниција на Саудиска Арабија

Грчкиот претприемач Василис Пападопулос во име на Саудиска Арабија преговарал со грчкото Министерство за одбрана продажба на муниција на Саудиска Арабија, докажува документ кој го објави весникот „Та Неа“.
Во март годинава посредникот побарал од Министерството за одбрана да извезе муниција за Саудиска Арабија преку фирмата „Олимпиаки виомиханиjа“ од градот Кукуш.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели