Нова песна од Џорџ Мајкл 9 месеци по неговата смрт

Tributes are left on the gate outside the home of British musician George Michael in London, Monday, Dec. 26, 2016. George Michael, who rocketed to stardom with WHAM! and went on to enjoy a long and celebrated solo career lined with controversies, has died, his publicist said Sunday. He was 53. (AP Photo/Tim Ireland)

Џорџ Мајкл почина на 25 декември, минатата година, а музичката индустрија се уште не може да се опорави по загубата на оваа голема музичка легенда.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели