Никој не се надевал на крвопролевање: Емотивна порака на хирургот од денот на веридбата со Ивана

Во пукањето кое се случи утринава во Србија, 30-годишната актерка Ивана Панзаловиќ позната по улогата во серијалот „Курсаџии“ се здоби со тешки повреди, откако на неа пукал 59-годишниот хирург, оносно нејзиниот вереник Срѓан Цветановиќ,инаку вработен во Воено-медицинската академија.

Цветановиќ пукал во својата девојка, а потоаизвршил самоубиство.

Тие двајца се вериле на 7 август, а љубовта им цветала до пред некој ден. Потоа започнале кавги, за сето тоа утринава да кулминира со убиство.

-„Можеби е луда, но е магична. Нема лаги во нејзиното лудило“ – напишал Срѓан на денот на веридбата.

prepiska

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели